ESDA5V3SC6Y
Shenzhen Wonder-Chip Electronics Company Limited
Contact Now
ESDA5V3SC6Y
  • 1
Product Category : TVS Diodes / ESD Suppressors
Minimum Operating Temperature : - 40 C
Clamping Voltage : 18 V
Pd - Power Dissipation : 400 W
Package / Case : SOT-6
Maximum Operating Temperature : + 150 C
Packaging : Reel
Cd - Diode Capacitance : 280 pF
Breakdown Voltage : 5.3 V
Series : ESDAxxSCY
Polarity : Unidirectional
Manufacturer : STMicroelectronics
Description : ESD Suppressors / TVS Diodes Auto quad Transil 4 Uni 400W 330 Ohm