VS-15CTQ045STRLPBF
Shenzhen Wonder-Chip Electronics Company Limited
Contact Now
VS-15CTQ045STRLPBF
  • 1
Technology : Si
Product Category : Schottky Diodes & Rectifiers
Mounting Style : SMD/SMT
Minimum Operating Temperature : - 55 C
Ir - Reverse Current : 800 uA
Package / Case : D2PAK (TO-263AB)
Maximum Operating Temperature : + 150 C
Packaging : Reel
Configuration : Dual Common Cathode
Vrrm - Repetitive Reverse Voltage : 45 V
Vf - Forward Voltage : 0.7 V
Ifsm - Forward Surge Current : 810 A
If - Forward Current : 15 A